Facebook

Architektura wnętrz

04.11.2010Jedyne takie miejsce

Jedyne takie miejsce
Tagi: architektura wnętrz, design, wnętrze

Jedyne takie miejsce, w którym znajdziemy się tak blisko natury w pełni praktycznym i nowoczesnym domu, a co najważniejsze pełnym zwariowanych pomysłów kreatywnych architektów.

Architekci AUM stworzyli we Francji innowacyjną posiadłość, która bez wątpienia nie wydaje się z zewnątrz być tym co prezentuje jej wnętrze. Położona jest w malej wiosce w pobliżu Lyonu na stromym zboczu o otwartej przestrzeni. Jest to miejsce, które stanowi sam skraj rezerwatu przyrody, gdzie z pewnością nie można zezwalać na budowę czegokolwiek. Już tutaj trudno było uzyskać pozwolenie na budowę współczesnej architektury na tym terenie.

Cała nieruchomość jest oryginalną konstrukcją z betonu i stali, która przedstawia regularny równoległościan. Wszystkie wykorzystywane tutaj materiały są naturalne, a co najlepsze wolne od różnego rodzaju chemikaliów, co pozwala zachować im prawdziwy i rodzimy wygląd.  Wszystkie pokoje są bardzo dobrze naświetlone. Przestrzeń w podłodze między pierwszym piętrem a parterem umożliwia dotarcie światła dziennego na sam dół. Wyjątkowe kurtyny z drewna na szklanych ścianach piętra są nie tylko fantastyczne, ale posiadają także wiele funkcji.

Pomaga posiadłości integrować się z pobliskimi nieruchomościami, które budowane są z beżowego kamienia, a także pozwala na mniejsze naświetlenie przez naturalne czynniki sypialni w nocy.

 

Via aum.fr

Autor: tomek

OcenaGaleria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się