Facebook

Architektura wnętrz

04.11.2010Niesamowita biel

Niesamowita biel
Tagi: architektura wnętrz, design, wnętrze

W nowoczesnej architekturze istnieją rozwiązania, których architekci starają się trzymać przede wszystkim dlatego, że są naprawdę dobre!

CBS Building znajduje się w Tokio. Przypomina kształtem inne japońskie projekty. Ten mały biurowiec stworzony został przez Dasic Architects.  Jest to konstrukcja niesamowicie prosta i minimalistyczna. W środku panuje natomiast biel, która razi w oczy.

Kiedy tylko znajdziemy się w środku poczujemy się jak na planie jakiegoś filmu science fiction. Trudno się dziwić wszystko wydaje się tutaj być sterylnie białe, a tak jasna barwa naprawdę uderza w oczy, na tyle mocno, że trzeba je przymrużać.

Szklane ściany, białe schody, białe ściany, białe meble, wszystko sprawia, że  naprawdę  można się tutaj zgubić, mimo że posiadłość nie jest duża. Kolorem odcina się wyłącznie telewizor i to co jest w nim emitowane. Tego typu wybranie kolorów jest bardzo zrozumiałe, rozświetlają one przestrzeń, która jest naprawdę mała. Dzięki bieli oraz wyjątkowemu zastosowaniu szklanych ścian wszystko wydaje się dużo większe. Oczywiście kosztem samopoczucia niektórych, szczególnie tych, którzy będą czuli się jak na statku kosmicznym bądź szpitalu psychiatrycznym z amerykańskich filmów. Dla wszystkich innych nieruchomość i zastosowania w niej wykorzystane są godne polecenia.

 

Via dasic.com

Autor: tomek

OcenaGaleria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się