Facebook

Architektura wnętrz

05.11.2010Psychiczna ironia

Psychiczna ironia
Tagi: architektura wnętrz, design, wnętrze

Tajniki naszej psychiki są bez wątpienia zadziwiające, a może raczej... zatrważające...?

Projekty bywają różne, bez wątpienia wychodzący spod ołówka NENDO jest wyjątkowo zadziwiający.  Wszystko wydaje się tutaj całkiem czymś innym niż jest w rzeczywistości. A wszystko to znajdziemy w klinice zdrowia psychicznego Akasaka. Podczas gdy większość tego typu poradni zapewnia swoim pacjentom uspokajające wnętrze i atmosferę, która pozwoli się zrelaksował każdemu, tak w tym wypadku znajdujemy całkiem inne idee. Wnętrze przedstawia absolutną ironię.

Wchodząc zauważymy bez wątpienia kilkoro drzwi, z których... żadne się nie otworzą. Otwierają się bowiem jedynie przestrzenie w ścianie, które znajdują się  w połowie drzwi lub całkiem obok nich. Nendo stworzyli ten projekt myśląc o chorych. Pragnęli oni zapewnić im alternatywną perspektywę widzenia świata, która unikała więzienia pacjentów węzłach postrzegania wnętrza w taki sposób jak pragną tego lekarze. Dzięki stworzenie takiego „innego” świata łatwiej bez wątpienia trafić do serca każdego chorego. Bez wątpienia pobudzające są także kolory we wnętrzu.

Czerń dokoła może przestraszyć każdego zdrowego, nie mówiąc o podłodze, która wywołuje zawroty głowy. Czas pokaże jak zareagują na klinikę chorzy i czy w ogóle będzie miała ona swoje miejsce w realnym świecie.

 

Via nendo.jp

Autor: tomek

OcenaGaleria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się