Facebook

Design na świecie

06.01.2011Malezja

Lot 18 House
Tagi: architektura wnętrz, design, dom, wnetrza, wzornictwo

Cykl DIZAJN NA ŚWIECIE ma na celu przybliżyć różne rozwiązania architektoniczne z całego świata. W tych regularnie pojawiających się na ramach naszego portalu felietonach postaramy się pokazywać perspektywy z różnych krajów. Na początek naszego cyklu proponujemy egzotyczną Malezję.

Wysoka temperatura, wilgotny klimat, soczyście zielona roślinność, a do tego krystalicznie czysta woda – te określenia najczęściej pojawiają się przy opisie Malezji. Malezja to jeden z najchętniej odwiedzanych krajów na świecie. Zważywszy na wyżej wymienione charakterystyki nie sposób odmówić racji tysiącom turystów rokrocznie podróżujących do tego kraju.

Malezja

Projekt firmy Arkitek Axis stara się zadośćuczynić słynnej malezyjskiej urodzie i raczy nas dizajnem pragnącym nawiązać do rodzimego krajobrazu. Ten wykonany na planie w kształcie litery U dom znajduje się w stolicy Malezji Kuala Lumpur. Trzypiętrowy budynek został wyposażony w tropikalny ogród oraz basen. Wokół umieszczonego centralnie na parterze basenu rozlokowano salon, jadalnię oraz kuchnię.

Malezja

Dom wygląda imponująco zarówno na zewnątrz jak i w środku.  Najciekawszym aspektem tego projektu nie jest jednak wysoka jakość użytych materiałów czy choćby efektowny dizajn całości. Dużo bardziej interesujące jest to w jaki sposób twórcom udało się zrealizować projekt, który w tak wierny sposób całym swoim wyglądem oddaje wszystko to z czym kojarzy się  Malezja.

Malezja

Ciepła atmosfera relaksu połączonego z nieinwazyjnym luksusem została zamknięta w tym projekcie, który można śmiało określić Malezją w pigułce.

 

Via momoy.com

Autor: tomek

OcenaGaleria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się