Facebook

IDCAST

06.01.2011MooMoo Architects

MooMoo Architects
Tagi: architektura wnętrz, design, wnetrza, wzornictwo

Na początek naszego stałego cyklu prezentującego najciekawsze firmy architektoniczne z całego świata przedstawimy Państwu młodą polską firmę, która została założona w 2008 roku przez Jakuba Majewskiego i Łukasza Pastuszkę. Obaj są absolwentami Politechniki Łódzkiej i współpracują ze sobą od kilku lat.

Moomoo Architects to projekt, który mimo krótkiego stażu na rynku osiągnął już bardzo wiele. Prestiżowy magazyn Wallpaper zaliczył Moomoo Architects do grupy 30 najbardziej obiecujących studiów na świecie. W katalogu 2009 znajdują się oni obok takich firm jak Propeller Z czy X Architekten.

Takie wyróżnienie podkreśla wielki talent projektantów, wyczucie najnowszych trendów oraz idiosynkratyczną jakość ich rozwiązań. Jak sami przyznają pociągają ich minimalistyczne, proste rozwiązania. Liczy się umiejętność wykreowania unikatowego klimatu estetycznego. Dbałość o detale i nieprzeciętna wyobraźnia przestrzenna pozwalają im tworzyć domy oraz wnętrza charakteryzujące się delikatnymi, stonowanymi liniami oraz powściągliwą aurą.

Rzut oka na realizacje na ich stronie utwierdza w przekonaniu, że MooMoo Architects to firma z własnym, niepowtarzalnym stylem. Miejmy nadzieje, że wyróżnienie od Wallpaper stanie się przepustką do światowej kariery.

Na koniec prezentujemy trzy projekty wg nas najlepiej oddające estetykę MooMoo Architects:

n01 house / Warszawa

Vårsol / Hässleholm, Szwecja

z01 house / Łomianki

Via moomoo.pl

 

Autor: tomek

OcenaGaleria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się