Facebook

Inspiracje

16.10.2010Mały, biały domek… we Włoszech

Mały, biały domek… we Włoszech
Tagi: architektura wnętrz, dom

Czy dom wykonany w całości z prefabrykatów może być elegancki i nowoczesny? Z pewnością tak, jeśli tworzą go Włosi. Taki właśnie jest najnowszy dom projektu architekta Roberto Semprini pracującego dla firmy projektowej Subissati.

Czego należy się spodziewać po domu, o którym można powiedzieć, że jest drewniany i prefabrykowany? Na pewno nie tak niezwykłego w swej prostocie domu. W tym projekcie znajduje się bowiem wszystko, co powinien mieć budynek mieszkalny utrzymany w nowoczesnej stylistyce. Mamy więc wielkie okna, zajmujące większość powierzchni ściany, mamy też nowoczesną stylistykę i kolorystykę wnętrza. Charakterystyka ta obejmuje wszystkie jego elementy – od szafek w kuchni przez ultranowoczesne schody i drzwi do sypialni, aż po krzesła i kominek. Jednak sama konstrukcja domu jest całkowicie drewniana, co sprawia, iż jest on niezwykle przyjazny środowisku.

Głównym kolorem wystroju tak wnętrza, jak i elewacji oraz wszelkich innych elementów znajdujących się na zewnątrz, jest biel. Ta kolorystyczna asceza dość ostro odcina się od otaczającego budynek lasu, a jednak ten kontrast nie razi. Dzieje się tak za sprawą zaprojektowanych na ścianach szczytowych domu roślinnych instalacji – swoistych zielonych ścian.

 

Via subissati.it

Autor: tomek

OcenaGaleria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się