Facebook

Inspiracje

25.10.2010Naturalny projekt zacisza Nowej Zelandii

Naturalny projekt zacisza Nowej Zelandii
Tagi: architektura wnętrz, design, okładziny

Małe domki daleko w górach widziane w filmach, dla wielu wydawały się marzeniem. Całe były z drewna i dawały niesamowitą ostoję, spokój, sprawiały wrażenie panującej dokoła idylli...

Parsonson Architects stworzyli projekt godny podziwu. Dom na wsi w Shoal Bay leży na wschodnim wybrzeżu Północnej Nowej Zelandii, zachwycając urokiem, a przede wszystkim klimatem jaki w nim panuje. Dzięki całości imitującej drewniane chatki, pozwala na ciepłe i przyjemne doznania podczas samego poruszania się między pomieszczeniami.

Droga z sypialni do pokoju dziennego została wykonana bardzo oryginalnie, umożliwiając domownikom kontakt z naturą. Cała budowla jest oparta na zasadzie offsetowych pawilonów, z czego jeden mieści powierzchnie sypialne, a drugi główne przestrzenie życiowe. Jest to bardzo wygodne i estetyczne rozwiązanie, które przypadnie do gustu amatorom sielanki. Bezpretensjonalne wyposażenie wnętrza, a przede wszystkim wykonanie całości w drewnianej konwencji pozwala na absolutnie idyllistyczny nastrój.

Bliskość natury dostarcza duże ilości pozytywnej energii, które wspomagane promieniami słońca wpadającymi przez duże okna, w połączeniu z wszechobecnym drewnem dają niesamowity efekt.

 

Via www.p-a.co.nz

Autor: tomek

OcenaGaleria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się