Facebook

Inspiracje

13.10.2010The Frame Bar

The Frame Bar
Tagi: aranżacja wnętrz, architektura wnętrz

Modernistyczna oaza.

The Frame Bar to modernistyczna oaza na pustyni odwołań do starożytności i historii, jaką z całą pewnością są greckie Ateny. Ściany tego lokalu są co prawda pokryte marmurem, jest to jednak jedyny akcent śródziemnomorskiej tradycji.

Główną rolę w wystroju tego wnętrza stanowią meble. Choć spełniają wszelkie wymaganie funkcjonalne, nie są jednak zwyczajne. Wykonano je ze staronu, tworzywa mineralno-akrylowego, które z wyglądu przypomina granit. Jest jednak formowane na gorąco, co pozwala na nadawanie mu niemal dowolnych kształtów.

Projektant wykorzystał ten materiał właśnie ze względu na jego właściwości i łatwość formowania. Projekt mebli zakłada bowiem, iż jeden element przechodzi w drugi, jeden mebel w następny. Tym sposobem krzesła, stoły, ławy, bary i stoliki do kawy zostały połączone w jedno pasmo przeróżnie uformowanego materiału. Ciekawym detalem jest rozwiązanie połączeń między poszczególnymi meblami – zostały one poprowadzone po podłodze. Można więc np. stać przy barze, jednocześnie stojąc na nim. Wszystko to sprawia to dość odrealnione wrażenie, potęgowane dodatkowo przez fakt podobieństwa wyglądu staronu do twardego kamienia, jakim jest granit.

Czy można stworzyć modernistyczny lokal w stolicy starożytnego państwa, nie ocierając się o banał? Z pewnością tak i tego właśnie dowodzi przykład The Frame Bar.

 

Via studiohousedesign.com

Autor: tomek

OcenaGaleria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się