Facebook

Metamorfozy wnętrz

20.10.2010Bon apetit

Bon apetit
Tagi: architektura wnętrz, design, projektowanie wnętrz, wnetrza, wzornictwo

Restauracja w centrum Wiednia – jak wygląda po przebudowie.

Niekiedy staje się faktem decyzja o odnowie starych wnętrz. Są to decyzje bardzo ważne dla dalszego tętnienia życiem miejsc lubianych, chętnie odwiedzanych, lecz zmęczonych czasem.

Zawsze z odnową takich miejsc wiąże się splątanie historii ze współczesnością. Architekt Denis Kosutic inspirowany "Queen Elizabeth", raper za 50 Centów i dziewczyna z Tyrolu " stworzył interesujące zestawienie nietypowych tapet, rozchodzącego się światła z lamp z delikatnym motywem kwiatowym oraz mebli tapicerowanych.

Ściany z połyskiem metalicznym oraz elementy odblaskowe i delikatne, stylizowane kwiaty w połączeniu z królewskimi kanapami do siedzenia to celowe działanie architekta. Zetknięcie dwóch sprzecznych kultur w jedną harmonijną kompozycję w poczciwym, wiedeńskim gmachu, to coś bardzo trudnego i odważnego. Wynikiem tych połączeń, często ironicznych jest surrealistyczny klimat, w którym znajduje się sporo niespodzianek. Sala biała, to popis form i kształtów.

To wnętrze inspiruje i za każdym razem może przedstawiać coś odmiennego. Fascynuje, zaskakuje i zachęca klientów do częstych odwiedzin.

Via hiphome.com.au

Autor: tomek

OcenaGaleria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się