Facebook

Metamorfozy wnętrz

04.10.2010Ciekawa metamorfoza...

Ciekawa metamorfoza...
Tagi: architektura wnętrz, design, inspirację, projektowanie wnętrz, wnetrza, wzornictwo

Kiedykolwiek słyszycie frazę „Wymarzony dom” do waszej głowy przychodzą same przyjemne skojarzenia. Jestem też pewien, że ostatnią rzeczą o jakiej myślicie w tym momencie jest dom pogrzebowy. Niemniej jednak,  Wilkinson Blender 2.0 Architects stworzyli naprawdę inspirujący projekt w miejscu gdzie kiedyś był właśnie rzeczony dom pogrzebowy. W wyniku ich wysiłków powstał nowoczesny dom mieszkalny lawirujący między minimalizmem a barokiem.

Przebudowa, która miała miejsce w 2005 roku odbyła się w dwóch fazach. Pierwsza z nich objęła renowację wnętrza domu pogrzebowego i przemienienie go w funkcjonalne miejsce do mieszkania. W drugiej fazie architekci powiększy dom dodając do niego trzykondygnacyjny garaż, pokój rodzinny oraz studio, w którym można ćwiczyć yogę. Wnętrze ukończonego domu zachowało nieliczne, peryferyjne elementy pochodzące z tradycyjnego domu pogrzebowego. Mamy przede wszystkim na myśli gzymsy naścienne na parterze.

Dizajn wnętrza to prostota i nowoczesność zawarta w neutralnych odcieniach szarości, beżu, bieli oraz czerni. Architekci zastosowali także dużo naturalnych materiałów takich jak drewno oraz kamień.

Via chictip.com

Autor: tomek

OcenaGaleria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się