Facebook

Metamorfozy wnętrz

13.10.2010Czy to jest sala gimnastyczna ?

Czy to jest  sala gimnastyczna ?
Tagi: architektura wnętrz, design, metamorfoza

Drugie życie sali gimnastycznej.

Przekształcanie starych powierzchni użytkowych na obiekty mieszkalne to trend w architekturze wnętrz, który utrzymuje się już wiele lat. Jest to spowodowane wysokimi kosztami zakupu mieszkań zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym, lecz także niemalże nieograniczonymi możliwościami, jakie daje zagospodarowanie danego wnętrza praktycznie od nowa, tak jakby zostało ono dane projektantowi w stanie surowym.

Najczęściej tego typu przemianom poddawane są lofty, poddasza, hale przemysłowe, jednak grupa architektów z firmy wnętrzarskiej The Apartment podjęła się przebudowy dość nietypowego pomieszczenia – najstarszej hali sportowej należącej niegdyś do stowarzyszenia YMCA.

Ta ogromna przestrzeń (7000 stóp kwadratowych, czyli aż 650 metrów kwadratowych!), opuszczona i zaniedbana, została zagospodarowana w nowoczesnym, minimalistycznym stylu, któremu nie brak jednakże polotu i ukłonu w stronę natury. Projektanci przewidzieli bowiem wiele niecodziennych połączeń. Należą do nich chociażby dźwigary pozostawione z oryginalnej konstrukcji – te z górnego poziomu, znajdujące się pod samym sufitem, zostały przemalowane na biało i zestawione z betonową podłogą, natomiast dźwigarowi z parteru nadano intensywną barwę fuksji, silnie odcinającą się od bieli ścian i podłóg. Lecz dzięki umiejscowieniu w tym samym pokoju wbudowanego w pokrytą drewnianymi panelami ścianę kominka oraz postawieniu przed nim dużej, wygodnej kanapy i trawiastego dywanu, tworzy się kolorowa, lecz harmonijna całość. Również na drugim piętrze przeważającym kolorem jest biały, lecz także tam projektanci przewidzieli kontrastujące akcenty kolorystyczne, jak np. zieloną tapetę na ścianie korytarza, wzdłuż której ustawiono donice z roślinami.

Całość projektu zachwyca innowacyjnością, która pozwoliła na stworzenie ciekawego, pięciopokojowego apartamentu z zaniedbanej sali gimnastycznej.

 

Via freshome.com

Autor: tomek

OcenaGaleria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się