Facebook

Metamorfozy wnętrz

30.09.2010Monte Sao Domingos

Monte Sao Domingos
Tagi: architektura wnętrz, design, metamorfozy, renowacja, tradycja, wnetrza

Monte Sao Domingos to przeprojektowany historyczny klasztor żeński. Oprócz klasztoru w skład całej posiadłości wchodzi także farma koni Alto Real (również przeprojektowana). Monte Sao Domingos znajduje się w Alentejo, w regionie Elvas. Region ten słynie przede wszystkim z uprawy wina i oliwek.

Budynek był odnawiany przez ostatnie pięć lat. Podczas procesu renowacji przywrócono oryginalną podłogę wykonaną z ręcznie robionych płytek. Wstawiono także antyczne ręcznie rzeźbione marmurowe zlewy  oraz ręcznie wyrabiane żelazne i szklane drzwi.

Monte Sao Domingos jest usytuowane na wzgórzu. Dzięki czemu roznosi się stamtąd wspaniały, panoramiczny widok pozwalający dostrzec jezior Caia. Ruralny styl przywołuje ducha zamierzchłej przeszłości ukrytego w niuansach farmy. Obok oczywistych i rzucających się od razu w oczy nawiązań do przeszłości Sao Domingos jest jednocześnie technicznie nowoczesnym domem. Wyposażony w błyszczące ogrzewanie podłogowe, panele słoneczne ogrzewające wodę oraz w pełni wyposażoną kuchnię zajmuje powierzchnię 480000 m2. Monte Sao Domingos to mariaż nowoczesności z tradycyjną formą.

Autor: tomek

OcenaGaleria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się