Facebook

Metamorfozy wnętrz

11.10.2010Niezwykła metamorfoza

Niezwykła metamorfoza
Tagi: architektura wnętrz, dom, metamorfoza

Wykadrowany dom

Co może powstać z domu, którego przebudowy podjął się fotograf?

Odpowiedź na to pytanie znajduje się na zdjęciach zamieszczonych przy niniejszym artykule. Widnieje na nich dom w Salt Lake City, którego właścicielem i zarazem projektantem obecnego wyglądu jest Tyler Gourley. Fotograf ten specjalizuje się w bardzo przestrzennych, lecz dość męskich, surowych obrazach.

Taki też jest ten dom. Jego głównymi cechami są: otwarte przestrzenie oraz brązowo-biała kolorystyka zarówno wnętrza, jak i fasady oraz części ogrodowo-basenowej. Mimo pewnej surowości w formie, wnętrze domu prezentuje się całkiem przytulnie. Panuje tu przyjemne poczucie uporządkowania i dopasowania – widać, iż tworzył go artysta dbający o każdy szczegół.

Przebudowa tego budynku zajęła właścicielowi aż trzy lata i zdecydowanie widoczny jest ogrom włożonej pracy. Nie pozostał ani jeden element z oryginalnego wystroju z lat 50. XX wieku – wszystko jest tu nowe. Co więcej, wiele elementów wyposażenia zostało wykonanych na specjalne zamówienie dla tego projektu. Są to m.in. betonowe zlewy i blaty oraz cała stolarka wykonana z bambusa i orzecha włoskiego.

Całość projektu prezentuje się modernistycznie, lecz przytulnie. Jest to dom, w którym mogłby zamieszkać zarówno nowoczesny singiel, jak i rodzina z dziećmi.

 

Via 3602apollo.com

Autor: tomek

OcenaGaleria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się