Facebook

Miłość

06.01.2011Llove Hotel

Llove Hotel
Tagi: architektura wnętrz, design, hotel, wnetrza, wzornictwo

Architekci wnętrz bardzo często przy projektowaniu inspirują się jednym, określonym tematem. Na jego kanwie starają się wykreować przestrzeń spójną i oddającą jego esencję Lista inspiracji jest nieskończona. W teorii każda rzecz może stać się dla nas inspiracją.

W praktyce zaś niektóre tematy przewodnie cieszą się większym powodzeniem niż inne. Oglądając różne projekty często napotykamy powracające odwołania do natury, żywiołów takich jak woda czy ogień lub abstrakcyjnych idei (tutaj można wymienić choćby spokój, ciszę).

Llove Hotel

Abstrakcyjną ideą jest również miłość, która stała się inspiracją dla twórców projektu Llove Hotel w Tokio. Llove Hotel to miejsce, które powstało specjalnie z okazji Tokyo Designers Week 2010. Jako, że tematem przewodnim jest miłość, każdy z 14 pokoi przedstawia jej różne aspekty.

Llove Hotel

Podczas Tokyo Designer Week 2010 hotel spełniał dwojaką rolę: eksponatu i sali wystawowej w jednym. Autorem projektu jest Jo Nagasaka. Każda z jego propozycji stara się ukazać nam inną stronę miłości. Wyobraźnia autora nie zna granic.

Llove Hotel

Pojawia się więc wyuzdanie i bezpruderyjność (spójrzcie tylko na czerwony pokój z lampą w kształcie penisa), wyraźne mrugnięcie okiem w stronę łazienki (folia i żółte kaczuszki kreujące atmosferę kąpieli) oraz naturyzm ( łóżko ukryte w zagajniku z drzew).

Llove Hotel ucieleśnia miłość w jej różnych odcieniach nie zapominając przy tym, że wciąż jesteśmy w hotelu.

 

Via home-designing.com

Autor: tomek

OcenaGaleria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się