Facebook

Polecamy

26.10.2010Nowoczesny dom w mieście

Nowoczesny dom w mieście
Tagi: architektura wnętrz, design, wnętrze

Przestronność, kontakt z naturą, idealne oświetlenie to główne aspekty, o których muszą pamiętać współcześni architekci. Dlatego też wszystko to, a nawet jeszcze więcej zawarte powinno być w dom dla rodziny z prawdziwego miasta.

Współczesna architektura bez wątpienia ma swoje prawa. Mimo wszystko wielu architektów stawia na te same aspekty, dlatego tak często widzimy elementy w kilku projektach, które są identyczne lub bardzo podobne. Tak również jest w miejskim domu rodzinnym w Miami Beach.  Zawiera on tak często wykorzystywany model szklanych ścian, dokładając do tego jeszcze elementu szklane w sufitach. Poza tym zapewnia on bliski kontakt z naturą, co bez wątpienia współczesnemu człowiekowi jest bardzo potrzebne.

W tym przypadku również mamy do czynienia z otwartymi przestrzeniami, które jeżeli już muszą być od siebie odgrodzone, wykorzystują do tego szyby. Spełnia to dwie bardzo istotne role. Przede wszystkim zbliża mieszkańców, do siebie, nikt bowiem nie czuje się odosobniony nawet jeśli jest w drugim końcu domu.

Jest to główny cel dzisiejszych architektów. Poza tym wykorzystywanie szkła zamiast ścian oświetla powiększając je wizualnie. Ściany często wprowadzają przytłaczający nastrój, którego współczesność pragnie się wyzbyć. Z tego też względu przewaga jasnych barw i przezroczystych materiałów  jest uzasadniona.

Via interiorzine.com/

Autor: tomek

OcenaGaleria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się