Facebook

Polecamy

23.10.2010Od fabryki ryb do pięknej rezydencji

Od fabryki ryb do pięknej rezydencji
Tagi: architektura wnętrz, design, projektowanie wnętrz, wnetrza, wzornictwo

Sowiecka fabryka ryb z pewnością nie budzi miłych skojarzeń, mimo tego została zamieniona na jeden z najbardziej ekskluzywnych apartamentów tego regionu

Odkryta litewska wyspa na morzu bałtyckim okazała się wyśmienitym pomysłem na stworzenie pięknego domu mieszkalnego. Co więcej przed przybyciem w to miejsce  projektantów stał tutaj stara sowiecka fabryka ryb. teraz można zobaczyć w tym miejscu nowoczesny i przyjemny dom urlopowy.

Zabytek z czasów radzieckiej architektury przemysłowej został odnowiony i zmodernizowany tak by stać się jak najbardziej przychylny rodzinie. Rezydencja składa się zatem z trzech rozległych części. Pierwszą jest wysoki pokój dzienny z intrygującym urządzeniem imitującym kominek na samym środku pokoju. Przez cały czas jest w nim ogień, który wprowadza wspaniały klimat do całego pokoju. Znajdują się tutaj aż cztery pomieszczenia dla dzieci i wiele innych pokoi, o które nie posądzalibyśmy fabryki ryb.

Otoczona ze wszystkich stron wyspa obwarowana jest monumentalnym skalnym wybrzeżem. Cała reszta wydaje się absolutnie nie pasować do rzeczywistości, w sercu czystej natury znalazł się bowiem dom pełen innowacji i nowinek architektonicznych, będących z całą pewnością dziełem człowieka.

 

Via worldachitecturenews.com

Autor: tomek

OcenaGaleria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się