Facebook

Różne

11.10.2010Coś do łazienki

Coś do łazienki
Tagi: łazienka

Straszna zasłona.

Niewątpliwie jesteśmy świadkami rozwijającej się mody na niecodzienne, wręcz szokujące elementy wyposażenia wnętrz. Czym innym można bowiem tłumaczyć pomysł projektanta tej dość przerażającej zasłony kąpielowej?

Jej forma jest jak najbardziej tradycyjna i przewidywalna – biała płachta zawieszona na karniszu. Na środku materiału widnieje jednak aplikacja - wzór żywcem wyjęty z horroru: krwawe odbicie ludzkich rąk, z którego ściekają czerwone smużki. Taki element w łazience z pewnością nie pomoże w relaksującej kąpieli…

Nie jest to jednak projekt, który należałoby brać całkowicie na serio. Skojarzenia z kadrem z horroru są tu co prawda jak najbardziej na miejscu, lecz nie jest to przecież gatunek filmowy roszczący sobie prawa do rzetelnego odwzorowywania faktów. Co więcej, bazuje przecież na niedopowiedzeniach, legendach, ludzkich irracjonalnych lękach.

Ten projekt wyraźnie odwołuje się do gatunku kultury masowej, jakim horror z pewnością jest. I choć niektórzy mogą uznać go za zdecydowanie zbyt drastyczny, na pewno stanowi on gratkę dla miłośników krwawych filmów grozy. Ta zasłona kąpielowa to także „oczko” puszczone przez projektanta w stronę klienta – przecież wszyscy lubimy się bać!

Autor: tomek

OcenaKomentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się