Facebook

Różne

04.10.2010Futurystyczny dom od Factor Architecture

Futurystyczny dom od Factor Architecture
Tagi: architektura wnętrz, design, inspirację, projektowanie wnętrz, wnetrza, wzornictwo

Zaprojektowany w bliskiej współpracy z klientami panem Antonem Schouten i panią Hannie Kempink, ten futurystyczny, a nawet dziwaczny projekt to z pewnością nie to czego każdy mógłby się spodziewać wędrując przez cichą, przepełnioną staromodnym urokiem wioskę by Beekbergen. Dom znajduje się w Holandii, w prowincji Gelderland.

Największym zaskoczeniem jest unikatowy kształt budynku. Gdyby porównywać ten dom do człowieka to można by się pokusić o stwierdzenie, że ma ona podwójną osobowość. Z jednej strony projekt firmy Factor Architecture to nowoczesna biała fasada wykonana z betonu plus współczesny dach. Z drugiej zaś strony dom pokryty jest strzechą, która przykrywa przestrzeń życiową. Wnętrze domu zostało wykonane z prawdziwe nowoczesnym wyczuciem smaku. Minimalistyczna stylistyka, która bezboleśnie koreluje z futurystyczną aparycją domu stanowi znakomite uzupełnienie dla różnokształtnych okien.

Ten kosmiczny projekt jest miejscem gdzie stykają się dwie epoki, stechnicyzowana przyszłość oraz organiczna przeszłość. W takim domu mogliby mieszkać bohaterowie „Wesela w Atomicach” Sławomira Mrożka. Serdecznie polecamy zarówno projekt, jak i opowiadanie.

Via trendir.com

Autor: tomek

OcenaGaleria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się