Facebook

Zrób to sam

13.10.2010Dom XXI wieku

Dom XXI wieku
Tagi: architektura wnętrz, dom

Świeży wygląd, zasilanie energią słoneczną – dom XXI wieku.

W dobie ogromnego rozwoju nauk technicznych innowacja w życiu jest czymś nieuniknionym. Nie myślimy już w sposób stereotypowy. Staramy się nie patrzeć w tył i wkraczać w przyszłość bez utartych nawyków. Zdajemy sobie sprawę z tego, że razem z całym światem musimy podążać na przód. Jesteśmy niewątpliwie nastawieni na wszelkiego rodzaju zmiany na lepsze. Również w sferze dotyczącej życia osobistego, domu chcemy mieć możliwość korzystania z osiągnięć współczesnych projektantów i inżynierów.

Budowle powstałe kilkadziesiąt lat temu nie są w stanie sprostać współczesnemu człowiekowi. Są one bowiem utrzymane w stylistyce, która nie tylko wyszła z mody, ale także w dużym stopniu uniemożliwia korzystanie z najnowszych pomysłów na przykład oszczędności energii, dbania o środowisko naturalne. Stąd tak ogromne zapotrzebowanie na budynki o świeżym wyglądzie i funkcjonalności.

Przykładem takiego domu jest projekt wykonany na zlecenie Kühlhaus Development przez firmę Lean Arch. Budynek ten jest zasilany energią słoneczną. Jest zatem przyjazny dla środowiska, o czym symbolicznie informują nas duże rozsuwane okna mające na celu zjednoczenie wnętrza domu z otoczeniem.

Via leanarch.com

Autor: tomek

OcenaGaleria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się